DriveWear

Ste náruživý šofér alebo šofér z povolania ?

Sú už vaše oči unavené z nekonečného prižmurovania za volantom ?

Chcete svojim očiam dopriať luxus dokonalého videnia za každého počasia ?

Ste už unavený z neustáleho striedania čírych dioptrických okuliarov so slnečnými ?

 

Potom riešením pre Vás sú okuliarové šošovky DRIVEWEAR . 

 

DRIVEWEAR sú okuliarové šošovky budúcnosti, využívajúce zdokonalenú fotochromatickú (samozafarbovaciu) technológiu Transitions a prelomovú polarizačnú technológiu NuPolar spoločnosti Younger Optics.

Fotochromatická (samozafarbovacia) technológia Transitions – šošovky menia farbu aj za čelným sklom automobilu, pretože reagujú nie len na UV žiarenie ako je to pri klasických samozafarbovacích šošovkách, ale aj na svetelné spektrum.

Polarizačná technológia – eliminuje rušivé odrazy od vodorovných plôch ako sú vodné plochy, mokré cesty, kapoty áut atd., ktoré bývajú častou príčinou dopravných nehôd.

 

Prečo práve okuliarové šošovky DRIVEWEAR ?

Podmienky na šoférovanie nebývajú vždy priaznivé napríklad: hmla, zamračené počasie, dážď, nízka intenzita denného svetla za súmraku… Vtedy je na šošovkách DRIVEWEAR aktivovaný polarizačný filter s vysoko kontrastnou zelenožltou farbou. Tento filter s vysokou účinnosťou blokuje oslňujúce odlesky, zvyšuje kontrast farieb a tak zlepšuje rozlíšenie predmetov a vnímanie okolia vodiča. Šošovka umožňuje maximálny prenos svetelných informácií dopadajúcich na sietnicu oka. Absorpcia svetla je v tomto neaktívnom stave 63%. „Pre aktivity vo voľnej prírode a pre šoférovanie pri zamračenej oblohe neexistujú lepšie šošovky.“ (1)

 

Keďže čelné sklo zachytáva UV žiarenie, zabraňuje tak aktivácii (zafarbeniu) bežných fotochromatických šošoviek. Šošovky DRIVEWEAR sú aktivované intenzitou svetelného spektra a menia svoju farbu na medenú, pričom stále blokujú svetelné odlesky. Medenú farbu mnohí považujú za najvhodnejšiu farbu pri riadení automobilu. Absorpcia svetla v tomto stave je 75%. Šošovky umožňujú neskreslené vnímanie farieb svetelnej dopravnej signalizácie, zvýraznením červenej a zelenej farby.

 

Pri jasnom slnečnom svetle , keď už UV žiarenie nie je blokované čelným sklom Vášho automobilu, sa aktivuje na šošovkách DRIVEWEAR fotochromatická vrstva Transitions. Šošovky zmenia farbu na tmavohnedú, pričom absorpcia svetla je 85% a UV žiarenie je blokované na 100%. Aj v tomto najtmavšom štádiu je veľmi dôležitá najvyššia možná ochrana pred oslnením, ktorú môžu poskytnúť iba polarizačné šošovky. Hnedá farba šošovky umožňuje nositeľovi neskreslené vnímanie farieb tým, že zvýrazňuje zelené tóny. Zelená je najčastejšie sa vyskytujúcou farbou v prírode a jej zvýraznenie je oku veľmi príjemné.

 

Okuliarové šošovky DRIVEWEAR uspokoja nielen šoférov, ale aj náročných nositeľov slnečných okuliarov. Zaistia Vám optimálne videnie za každého počasia, znížia únavu očí a vylepšia vnímanie farieb. Oceníte ich nielen na cestách ale aj pri športe, v meste, či prírode.

Okuliarové šošovky DRIVEWEAR dostanete u nás v nedioptrickom , ale aj v dioptrickom prevedení.